• Posadziliśmy już 10 140 drzew • Trwa promocja - wszystkie zamówienia dziś z dostawą za 0 zł • 

Testowa

Posadź drzewo z nami

Zasada jest bardzo prosta: 1 koszulka to 10 drzew. Każda koszulka wspiera akcje sadzenia drzew w Polsce i za granicą.

Tree rebel sadzi drzewa i wspiera to co ważne

Naszą misją jest inspirowanie innych do walki o lepsze środowisko naturalne. Tree rebel jest na początku swojej drogi. Docelowo, zasadzimy dziesiątki milionów drzew w Polsce i na Świecie.

Mamy nadzieję, że społeczność wokół tree rebel będzie nas aktywnie wspierać w dążeniu do rozszerzania naszych akcji na rzecz środowiska.

Dlaczego warto sadzić drzewa?

Drzewa pomagają nam oddychać czystym powietrzem, magazynują wodę i wpływają pozytywnie na równowagę ekologiczną środowiska. Lasy zajmują około 30% powierzchni Ziemi i stanowią dom dla ponad 60% wszystkich gatunków zamieszkujących naszą planetę. Jednocześnie, co roku z naszej planety znika około 15 miliardów drzew. To tyle co 25% powierzchni Polski.

Oczyszczają powietrze

Drzewa poprzez liście i korę pochłaniają szkodliwe zanieczyszczenia i uwalniają tlen. W środowisku miejskim pochłaniają gazy takie jak tlenek azotu, ozon i tlenek węgla.

Filtrują wodę

Drzewa magazynują wodę i dzięki temu zmniejszają ryzyko wystąpienia klęsk żywiołowych takich jak powodzie i osuwiska. Korzenie drzewa działają jak filtry - usuwają zanieczyszczenia i spowalniają wchłanianie wody do ziemi.

Wspierają bio-różnorodność

Jedno drzewo może być domem dla setek gatunków owadów, grzybów, ssaków i roślin. Bez drzew leśne stworzenia nie miałyby gdzie żyć. Większość gatunków zamieszkujących naszą planetę mieszka w lasach.

Regulują klimat

Magazynując szkodliwe gazy cieplarniane drzewa pomagają schłodzić planetę. W miastach mogą obniżyć ogólną temperaturę nawet o kilka stopni Celsjusza. Dojrzałe drzewo wchłania przeciętnie około 20 kg CO2 rocznie, dzięki czemu nasze otoczenie jest zdrowsze i bezpieczniejsze do życia.

Mają wpływ społeczny

Drzewa pośrednio lub bezpośrednio są źródłem pracy dla ponad 1,6 miliarda osób na Świecie. Od leśników, przez drwali, po naukowców. Drzewa zapewniają drewno, które jest jednym z podstawowych surowców w gospodarce.

Zapewniają dobre samopoczucie

Drzewa mają istotny wpływ na nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne. Pomagają zmniejszyć stres i niepokój. Cień pomaga chronić naszą skórę przed stale rosnącą surowością słońca. Co czwarty lek powstaje na bazie drzew i innych roślin.

Jak sadzimy drzewa?

Współpracujemy z zaufanymi partnerami w Polsce i na świecie. Drzewa sadzone są wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba. Stawiamy na transparentność i dlatego na koniec każdego roku, wspólnie z naszymi partnerami, przedstawiamy raport ze zrealizowanych działań.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.