• Posadziliśmy już 10 140 drzew • Trwa promocja - wszystkie zamówienia dziś z dostawą za 0 zł • 

FAQ - sadzenie drzew

Często zadawane pytania

1. Gdzie i jak szybko zasadzone zostaną moje drzewa?

Drzewa sadzone są wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba - zarówno w Polsce jak i poza Polską. W Polsce współpracujemy m.in. z polską organizacją ekologiczną "Klub Gaja". Współpracujemy też z zagranicznymi partnerami i dzięki temu możemy wspierać duże akcje sadzenia drzew w rejonach dotkniętych pożarami i huraganami za granicami naszego kraju.

Okres pomiędzy zakupem koszulki tree rebel a faktycznym zasadzeniem drzew różni się w zależności od akcji, w którą się angażujemy i pory roku. W Polsce sadzenie odbywa się zazwyczaj wczesną wiosną i późną jesienią. Poza Europą drzewa mogą być sadzone także w innych okresach roku, ale co do zasady sadzenie odbywa się zwykle w porze deszczowej, kiedy gleba zapewnia optymalne warunki do sadzenia drzew. W tree rebel dokładamy wszelkich starań, żeby wszystkie drzewa zostały zasadzone nie później niż w ciągu sześciu miesięcy od terminu zakupu. Na koniec każdego kwartału zliczamy liczbę drzew, które mamy zasadzić i rozdzielamy je między naszych partnerów.

2. Ile drzew już zasadziliście? Gdzie mogę śledzić postęp?

Projekt tree rebel został uruchomiony w marcu 2020 roku. Bieżący postęp liczby drzew, które zasadziliśmy można śledzić na naszym Instagramie: tree_rebel_pl

Na koniec każdego roku, wspólnie z naszymi partnerami, przedstawiamy również raport ze zrealizowanych działań w całym roku.

3. Czy mogę wybrać dokładne miejsce gdzie zostaną zasadzone moje drzewa?

Obecnie nie mamy możliwości umożliwienia indywidualnym użytkownikom wyboru miejsca sadzenia drzew. Wynika to z faktu, że istnieje szereg często niezależnych od nas czynników, które muszą być brane pod uwagę w trakcie takiego procesu (dostępność ziemi, wysokie koszty stałe będące pochodną kwestii logistycznych, pogoda i pora roku).

4. Co się stanie z moimi drzewami jeśli dokonam zwrotu koszulki?

Ponieważ liczbę drzew do posadzenia uzgadniamy i kontraktujemy w cyklach kwartalnych, jesteśmy w stanie poradzić sobie w tym zagadnieniem. Jeśli zwrócisz do nas zakupiony przedmiot, to twoje drzewa nie zostaną posadzone.

5. Czy możecie zasadzić drzewa w mojej okolicy?

Jesteśmy otwarci na wszystkie nowe inicjatywy proekologiczne, w które możemy się zaangażować. Jeśli planujesz zorganizować akcję sadzenia drzew i szukasz sojusznika to napisz do nas na kontakt@treerebel.pl, w zależności od naszych możliwości w danym okresie postaramy się Tobie pomóc!

6. Dlaczego nie sadzicie drzew bez sprzedawania ubrań?

Podoba nam się pomysł sadzenia drzew bez sprzedaży ubrań, ale uważamy, że ten model jest umiarkowanie zrównoważony. Sadzenie drzew kosztuje, ponieważ trzeba sfinansować m.in. sadzonki, ziemię oraz pracę ludzką. Aby model był zrównoważony w średnim i długi okresie, potrzebne jest źródło dochodu. Dochód ze sprzedaży koszulek umożliwia nam realizację naszej wizji. Poza tym, uważamy, że nasze koszulki są fajne i mają dobre przesłanie w słusznej sprawie! ;-)

7. Czy możecie dostarczyć dowód na to, że drzewa zostały rzeczywiście zasadzone?

Stawiamy na transparentność i dlatego na koniec każdego roku, wspólnie z naszymi partnerami, przedstawiamy raport ze zrealizowanych działań. Możesz także skontaktować się z naszymi partnerami bezpośrednio, aby sprawdzić ile drzew zasadziliśmy wspólnie. Wszędzie tam, gdzie jest to możliwe (szczególnie w Polsce ;-)) staramy się także zbierać dokumentację fotograficzną z naszych akcji. Jeśli chcesz być z nią na bieżąco to śledź naszego Instagrama: tree_rebel_pl

8. Podoba mi się Wasza inicjatywa! Co więcej poza zakupem koszulki mogę zrobić?

Świetnie! Dziękujemy. Dobre słowo to dla nasz duża motywacja do dalszego działania. Będziemy wdzięczni za podzielenie się informacją o naszych działaniach z Twoimi bliskimi - wspólnie możemy zrobić znacznie więcej niż w pojedynkę. Jeśli masz ochotę zaangażować się w nasz projekt w Twoim wolnym czasie to zachęcamy do zostania naszym Ambasadorem (sprawdź podstronę ambasadorzy w celu poznania szczegółów). Jeśli masz jakiś inny mniej lub bardziej szalony pomysł na wspólną inicjatywę to napisz do nas bezpośrednio na kontakt@treerebel.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.