• Posadziliśmy już 10 140 drzew • Trwa promocja - wszystkie zamówienia dziś z dostawą za 0 zł • 

Materiały
Jak powstają nasze koszulki?
Ekologiczny proces i odpowiedzialny proces produkcji to podstawa działania tree rebel
Wierzymy, że to co nosisz ma znaczenie

Przemysł odzieżowy uważany jest za jednego z największych trucicieli na Świecie. Zajmuje on drugie miejsce w zestawieniu branż najbardziej zanieczyszczających środowisko. Przed nim są tylko koncerny naftowe. Skutki fast fashion są opłakane nie tylko dla środowiska naturalnego, ale także dla rzeszy źle traktowanych i nisko wykwalifikowanych pracowników po drugiej stronie Świata.

W tree rebel wierzymy, że to co nosisz ma znaczenie. Nasze produkty tworzone są z poszanowaniem naszej planety i osób biorących udział w procesie produkcji. Mówimy stanowcze "nie" fast fashion.

Zrównoważony proces produkcji

Wszystkie produkty tree rebel wytwarzane są przez nas i naszych partnerów w sposób zrównoważony. Oznacza to tworzenie produktów za pomocą rozsądnych ekonomicznie procesów, które minimalizują negatywny wpływ na środowisko i jednocześnie oszczędzają energię i zasoby naturalne takie jak woda.

Global Organic Textile Standard
Standard określa kryteria ochrony środowiska w łańcuchu produkcji i dostaw tekstyliów organicznych, gwarantując przestrzeganie rygorystyczny norm środowiskowych i pracowniczych.
Organic Content Standard
Organic Content Standard (OCS) obejmuje certyfikację całego łańcucha dostaw pod kątem zawartość włókien organicznych w produkcie końcowym.
Global Recycled Standard
Standard, który określa wymagania dotyczące certyfikacji włókien pochodzących z recyklingu. Jego celem jest zwiększenie wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu.
OEKO-Tex
Znak potwierdzający bezpieczeństwo wyrobów włókienniczych. Gwarantuje, że dany produkt jest bezpieczny dla człowieka (brak szkodliwych substancji takich jak pestycydy czy też barwniki alergizujące).
Climate Neutral
Świadczy o niskim śladzie węglowym wytwarzanego produktu. Koszulki tree rebel z tym certyfikatem posiadają o około 90% niższy ślad węglowy (CO2) niż standardowe koszulki.
Fair Wear Foundation
Gwaratuje przestrzeganie standardów pracy przedstawionych w konwencjach Międzynarodowej Organizacji Pracy. Pracownicy fabryk, w których szyta jest odzież są należycie wynagradzani za swoją pracę i wykonują swoje zadania w odpowiednich warunkach.
Bawełna organiczna

Stosowanie bawełny organicznej umożliwia ekologiczną produkcję odzieży. Bawełna organiczna to naturalne włókno wolne od szkodliwych pestycydów i nawozów sztucznych, które zużywa mniej wody niż standardowa bawełna. Uprawy bawełny organicznej sprzyjają żyzności gleby.

Bawełna organiczna jest naturalna i ultra komfortowa. Dobra nie tylko dla Twojej skóry ale również i dla środowiska, ponieważ jej rosnąca popularność systematycznie zmniejsza globalne zużycie nawozów sztucznych oraz zanieczyszczenie wody.

Poliester z recyklingu

Wytwarzamy bardzo dużo odpadów z tworzyw sztucznych. Obecnie niespełna 10% z nich poddawane jest recyklingowi. Nasi partnerzy wykorzystują technologię, która przetwarza butelki po wodzie mineralnej PET. Zostają one przekształcone na włókno poliestru, z którego produkowana jest tkanina a następnie odzież tree rebel.

Używanie przetworzonych włókien poliestrowych w naszych ubraniach daje drugie życie plastikowym butelkom i jednocześnie zmniejsza ilość odpadów plastikowych. Poliester z recyklingu jest trwały i komfortowy.

Bawełna organiczna z recyklingu

W produkcji tekstylnej wycina się części tkanin, a następnie zszywa się je tworząc ubrania. Nieuchronnie w trakcie takiego procesu powstaje wiele mniejszych skrawków tkanin, które zazwyczaj są spisywane na straty i trafiają na śmietnik.

Nasi partnerzy unikają marnowania bawełny organicznej. Wszystkie skrawki tkaniny będące efektem ubocznym procesu produkcji są zbierane, rozdrabniane i przekształcane z powrotem w miękkie włókna bawełniane. Dzięki temu dajemy drugie życie bawełnie organicznej. Jest ona jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska i ludzkiej skóry tkanin.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.