• Posadziliśmy już 10 140 drzew • Trwa promocja - wszystkie zamówienia dziś z dostawą za 0 zł • 

Nasza Pierwsza Akcja Sadzenia Drzew - Relacja
8.jpg

Efekt cieplarniany to zjawisko stopniowego podnoszenia się temperatury na naszej planecie. Jego skutki mogą być dla nas opłakane. Wysychanie rzek i jezior, susze, topniejące lodowce - to tylko niektóre z nich. Nasza planeta potrzebuje małych i dużych działań na rzecz klimatu. W kwietniu, wraz z Klubem Gaja, wykonaliśmy pierwszy, mały krok w kierunku polepszenia naszej sytuacji. Zasadziliśmy 130 drzew!

Wspólne sadzenie drzew z Klubem Gaja

Drzewa zostały zasadzone na początku kwietnia na terenie Nadleśnictwa Bielsko, niedaleko Jeziora Goczałkowickiego (Zabrzeg). 

Zabrzeg - tutaj posadziliśmy drzewa
Zabrzeg (woj. śląskie) - miejsce akcji sadzenia drzew z organizacją Klub Gaja

Posadziliśmy wspólnie 130 buków zwyczajnych. Sadzonki drzew zostały przygotowane i zasadzone przez naszego partnera - Klub Gaja. Serdecznie dziękujemy! Ze względu na epidemię koronawirusa, do minimum ograniczono udział osób biorących udział w akcji sadzenia drzew. Cieszymy się, że pomimo niesprzyjających okoliczności akcja doszła do skutku. Poniżej prezentujemy zdjęcia.

tree rebel sadzenie drzew akcja 2020
Sadzonki buka pospolitego
Drzewka leśne sadzone w 2020 roku
Pan Jacek Bożek (Klub Gaja) nadzoruje nasadzenia
Klub Gaja święto drzewa tree rebel sadzenie
Klub Gaja zasadził w sumie 130 drzew leśnych (buk)
akcja sadzenia drzew 2020 organizacja Klub Gaja
Efekty akcji #10drzewwiecej
Sadzenie drzewa 2020
Buk zwyczajny - te drzewka będą mieć kiedyś ponad 20 metrów wysokości

Buk zwyczajny - co to za drzewo?

Buk zwyczajny, nazywany też pospolitym to drzewo liściaste, które może osiągać nawet do 30 metrów wysokości (liczymy na to, że posadzone w Zabrzegu sadzonki kiedyś właśnie takie będą). Dorosły buk to solidne i okazałe drzewo o grubym pniu i masowych konarach. Występuje on w Polsce zachodniej i południowej. Brak naturalnego występowania w pozostałych częściach Polski wynika z faktu, że buk źle znosi wiosenne przymrozki oraz niską wilgotność powietrza. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech buka jest kora. Posiada ona jasny, szary kolor i co ciekawe jest zawsze gładka (nigdy nie pęka i nie łuszczy się). Dzięki temu łatwo można rozpoznać buka o każdej porze roku. Liście tego drzewa również są charakterystyczne. Na pewno je kiedyś widzieliście, jeśli nie to zdjęcie możecie zobaczyć poniżej.

Buk zwyczajny kora
Kora ma charakterystyczny jasny, szary kolor
Buk liście drzewa
Liście mają jajowaty lub eliptyczny kształt i z reguły 5-10 cm

Dziękujemy!

Można powiedzieć, że 130 drzew to kropla w morzu potrzeb. Pełna zgoda. Przy czym nie da się ukryć, że po jej wykonaniu jesteśmy o 130 drzew bliżej celu pt. zdrowa planeta. Dla nas ta akcja to dowód na to, że są osoby, które chcą angażować się w działania na rzecz poprawy naszego klimatu i walki z ociepleniem klimatycznym. W imieniu tree rebel dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w nasz projekt. Kupili koszulkę, która umożliwiła nam posadzenie 10 drzew. Te drzewa są Wasze! Od teraz możecie je podziwiać w okolicach wsi Zabrzeg.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.