• Posadziliśmy już 10 140 drzew • Trwa promocja z okazji Dnia Ziemi - za każdą kupioną rzecz sadzimy 20 drzew i dostawa za 0 zł • 

Kolejne 800 drzew posadzonych przez tree rebel
14.jpg

Na wiosnę 2021 roku wspólnie z Nadleśnictwem Wałbrzych z siedzibą w Boguszowie-Gorcach przeprowadziliśmy kolejną akcję sadzenia drzew w celu poprawy zalesienia. Zasadziliśmy 800 buków, dzięki czemu liczba posadzonych drzew w ramach projektu tree rebel przekroczyła już poziom 3 000 drzew! W tym wpisie dzielimy się relacją ze wspomnianej akcji. 

Wspólne sadzenie drzew z Nadleśnictwem Wałbrzych

Drzewa zostały zasadzone w maju na terenie Nadleśnictwa Wałbrzych w Parku Krajobrazowym Gór Sowich. Dokładna lokalizacja uprawy leśnej to Leśnictwo Sowie Góry odział 13c (mapka poniżej).

tree rebel sadzenie drzew 2021
Lokalizacja uprawy leśnej tree rebel

Posadziliśmy wspólnie 800 buków zwyczajnych w ramach prac mających na celu odnowienie lasu. Prace obejmowały ręczne przygotowanie gleby oraz zakup i wysadzenie 800 sztuk sadzonek buka zwyczajnego (Bk 1/0 T). Jest to największa akcja, którą mieliśmy przyjemność realizować do tej pory wspólnie z naszym partnerem (Nadleśnictwem Wałbrzych). Poniżej prezentujemy zdjęcia.

Leśnictwo Sowie Góry, odział 13c - miejsce akcji
Akcja sadzenia drzew tree rebel 2021
Sadzonki buka zwyczajnego (łącznie było ich 800)
Akcja sadzenia drzew tree rebel 2021
Akcja sadzenia drzew tree rebel w Górach Sowich
Akcja sadzenia drzew tree rebel 2021
Buk zwyczajny - te drzewka będą mieć kiedyś ponad 20 metrów wysokości

Buk zwyczajny - co to za drzewo?

Buk zwyczajny, nazywany też pospolitym to drzewo liściaste, które może osiągać nawet do 30 metrów wysokości (liczymy na to, że posadzone w Zabrzegu sadzonki kiedyś właśnie takie będą). Dorosły buk to solidne i okazałe drzewo o grubym pniu i masowych konarach. Występuje on w Polsce zachodniej i południowej. Brak naturalnego występowania w pozostałych częściach Polski wynika z faktu, że buk źle znosi wiosenne przymrozki oraz niską wilgotność powietrza. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech buka jest kora. Posiada ona jasny, szary kolor i co ciekawe jest zawsze gładka (nigdy nie pęka i nie łuszczy się). Dzięki temu łatwo można rozpoznać buka o każdej porze roku. Liście tego drzewa również są charakterystyczne. Na pewno je kiedyś widzieliście, jeśli nie to zdjęcie możecie zobaczyć poniżej.

Buk zwyczajny kora
Kora ma charakterystyczny jasny, szary kolor
Buk liście drzewa
Liście mają jajowaty lub eliptyczny kształt i z reguły 5-10 cm

Dziękujemy!

W imieniu tree rebel dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się do tej pory w nasz projekt! Kupili koszulkę lub bluzę, która umożliwiła nam posadzenie wspomnianych 800 drzew. Te drzewa są Wasze! Bardzo cieszymy się, że nasza akcja przynosi namacalne efekty ;-) Walczymy o więcej. 

Od samego początku naszej działalności bardzo dużą uwagę przywiązujemy do transparentności i przejrzystości naszych działań. Zdajemy sobie sprawę, że żyjemy w czasach gdzie greenwashing jest zjawiskiem bardzo powszechnym. W ramach podzielenia się relacją z naszej ostatniej akcji poniżej publikujemy także zaświadczenie, które otrzymaliśmy od naszego partnera.

Sadzenie drzew tree rebel
Zaświadczenie dot. akcji tree rebel 2021


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.